Offering you a complete choice of products which include servo 75 kva oil cooled voltage stabilizer, oil cooled servo voltage stabilizer, servo voltage stabilizer and servo automatic voltage stabilizer.
₹ 95000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 75 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 400 V |
| Type | Oil Cooled |
| Load capacity | 75 KVA |
| Input Voltage | 330 V |
| Brand | Servo |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Mild Steel |
| Controller Type | Micro controller |
₹ 45000 / Unit Get Latest Price
| Load capacity | 5 to 500 kva |
| Phase | Single Phase |
| Model Name/Number | SVG/SVS/0-10K |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 280000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 200 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Model Name/Number | SVG/SVS/0-400K |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 235000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Load Capacity | 300KVA |
| Model Name/Number | SVG/SVS/0-300K |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 300 kW |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Oil cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | SINGLE PHASE |
| Brand | servogreen |
| Input Voltage | 140V-270V |
| Model Name/Number | SPC-SG-O-15 |
| Control Type | Digital controller |
| Mounting Type | Floor |
| Frequency | 50% |
| Warranty | 5 YEARS |
| Payment Terms | Cash on delivery, Cheque or Cash, Online |
| Return Accepted | Within 10 days |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| Dispatch Time | Within 7 Days |
| Country of Origin | Made in India |
| Transformer | EI COPPER |
| Working Range | MAX-15KVA |
| Range | 0-15 KVA |
| Material | COPPER |
| Transformer Coil | 25 LTR APPROX |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Number Of Wheels | 4 |
| Is It Over Volt Protection | Available |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | SS |
| Color | SYMENS GREY |
| Winding | COPPER WINDING |
| Automatic Reset | Yes |
| Suitable For | BALANCE OF VOLTAGES |
| Output Voltage | 230V |
| Current Capacity | 15KVA |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 162000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Model Name/Number | SVG/SVS/0-150K |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Power | 150 kW |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 250000 / PIECE Get Latest Price
| Capacity | 300 kva |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | Kva |
| Brand | Servogreen |
| Input Voltage | 340-470 |
| Control Type | Digital controller |
| Warranty | 5 years |
| Frequency | 1 |
| Mounting Type | Floor |
| Return Accepted | Within 10 days |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| Dispatch Time | Immediate |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Is It Over Volt Protection | Available |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Iron |
| Color | Smoke grey and symens grey |
| Automatic Reset | Yes |
| Output Voltage | 400 v |
| Current Capacity | 300 kva |
₹ 26000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Model Name/Number | SVG/SVS/0-15K |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
Suresh Kumar (Proprietor)
Sampark Power Controls
U-80, Prem Nagar-2, Kirari Suleman Nagar, Sultanpuri C-Block
New Delhi - 110086, Delhi, India