Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer air cooled servo voltage stabilizer, servo single phase oil cooled voltage stabilizer, 3 phase air cooled servo stabilizer, air cooled servo stabilizer and automatic voltage stabilizer.
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Load capacity | 5 KVA |
| Input Voltage | 90-260 V |
| Normal Operation Temperature | -10 TO +45 DegreeC |
| Over Load Capacity | 5KVA |
| Manufactured By | SERVOGREEN |
| Surface Treatment | GROUND AND FLOOR |
| Working Temperature | -10 TO +45 DegreeC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 270 V |
| Output Voltage | 230 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Operating Temp | -15 Degree to 50 Degree Celsius |
| Input Frequency | 55 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
| Type | Oil Cooled |
| Capacity | 15 KVA |
₹ 42000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 30KVA |
| Phase | Three Phase |
| Rated Capacity | 30 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9000 / Unit Get Latest Price
| Load capacity | 5 KVA |
| Input Voltage | 250V |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 98% |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Surface Finish | Color Coated |
| Power | 05 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Number | SVG/SVS/0-05K |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5KVA |
| Current Capacity | 5KVA |
| Model Name/Number | SPC-SG-A-5-K |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 140-270V |
| Output Voltage | 230V |
| Mounting Type | Floor |
| Brand | servogreen |
| Warranty | 2 YEARS |
| Payment Terms | Cash on delivery, Online, Cheque or Cash |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| Dispatch Time | Immediate |
| Display Type | DIGITAL DISPLAY |
| Type | AIR COLLED |
| Range | 140V-270V |
| Cabinet Material | POWDER COATED IRON |
| Automation Grade | Automatic |
| Cooling Type | AIR COLLED |
| Efficiency | 5KVA |
| Working Range | MAX-5KVA |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Color | SYMENS GRAY OR BLUE |
| Material | COPPER |
| Is It Over Volt Protection | Available |
| Winding | COPPER WINDING |
| I Deal In | New Only |
| Automatic Reset | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Suresh Kumar (Proprietor)
Sampark Power Controls
U-80, Prem Nagar-2, Kirari Suleman Nagar, Sultanpuri C-Block
New Delhi - 110086, Delhi, India