Offering you a complete choice of products which include three phase air cooled servo stabilizers.
₹ 29000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Rated Capacity | 30 KVA |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 140V-470V |
| Control Type | Digital controller |
| Brand | SERVOGREEN |
| Current Type | THREE PHASE |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 2 years |
| Model Name/Number | SG-A-30-A-23-D |
| Output Voltage | 400V |
| Place Of Origin | INDIA |
| Weight | 80KG (APPROX) |
| Response Time | 0.5SEC |
| Transformer | EI |
| Mounting | FLOOR |
| Driven Type | AUTOMATIC |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Ambient Temp. | -10 TO +45 C |
| Is It Portable | Portable |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | MS |
| Life In Hours | INFINITY |
| Color | SEIMENS GREY |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Suresh Kumar (Proprietor)
Sampark Power Controls
U-80, Prem Nagar-2, Kirari Suleman Nagar, Sultanpuri C-Block
New Delhi - 110086, Delhi, India