Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer power distribution panel, ht distribution panel and lt distribution panel.
₹ 130000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 440V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Aluminium |
| Brand | Sampark power controls |
| IP Rating | ip65 |
| Usage/Application | distribution load |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 60"x35"x12 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 210000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 400 kVA |
| Power | 33 kV |
| Material | Copper, Aluminium |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 120000 / Unit Get Latest Price
| Phase | 1 - Phase |
| MCB Count | TPN |
| Number Of Ways | 8 |
| Voltage Rating | 380 V |
| Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Distribution Board |
Suresh Kumar (Proprietor)
Sampark Power Controls
U-80, Prem Nagar-2, Kirari Suleman Nagar, Sultanpuri C-Block
New Delhi - 110086, Delhi, India