Manufacturer of a wide range of products which include lt distribution box and ht main line panel.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 400 A |
| Connection Type | 8 Way |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Brand | Sampark Power Control |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Usage/Application | LT Distribution Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 460000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Type | High Voltage |
| Capacity | 1KW-2000KW |
| Brand | Sampark Power Controls |
| Power | 200KW-1000KW |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | Iron |
Minimum order quantity: 1 Unit
Suresh Kumar (Proprietor)
Sampark Power Controls
U-80, Prem Nagar-2, Kirari Suleman Nagar, Sultanpuri C-Block
New Delhi - 110086, Delhi, India